Przydomowe Oczyszczalnie Ścieków (POŚ)

Firma HydraTec oferuje przeprowadzenie kompleksowej budowy Przydomowej Oczyszczalni Ścieków (POŚ), która pozwoli Państwu w sposób ekologiczny i bezpieczny odprowadzać wszelkiego rodzaju odpady.

Nasza oferta obejmuje wykonanie wszelkich niezbędnych prac. Na początek opracowujemy stosowny projekt uwzględniający między innymi ukształtowanie terenu i stan dostępnych instalacji, a następnie przechodzimy do prac montażowych, które dotyczą także procedury podłączenia przydomowej oczyszczalni do budynku

Nasza firma obsługuje domy jednorodzinne zlokalizowane w województwie podlaskim. Wszystkim Klientom oferujemy również profesjonalny serwis, dzięki któremu w sposób sprawny i szybki usunięte zostaną wszelkie ewentualne awarie i usterki.

Usługi konserwatorskie w Białymstoku - Kontakt

Jeżeli są Państwo zainteresowani i mają pytania dotyczące oczyszczalnii ścieków to prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Profesjonalne wykonanie od A do Z

Projekt POŚ

Projektowanie Przydomowej Oczyszczalni Ścieków opiera się przede wszystkim na przygotowaniu planu rozmieszczenia wszelkich elementów niezbędnych na poszczególnych etapach budowy. Nasi fachowcy wskazują również na materiały, które zostaną wykorzystane. Ich rodzaj oraz parametry użytkowe są uzależnione od warunków, jaki panują na Państwa posesji. Nie zapominamy także o uwzględnieniu wszelkich punktów poboru i urządzeń sanitarnych dostępnych w domu.

Swoją pracę wykonujemy niezwykle rzetelnie i przede wszystkim zgodnie z prawem. Dlatego też cały projekt jest przez nas zgłaszany w odpowiednim urzędzie – czy to w gminie czy w starostwie.

Działania poprzedzające montaż

Po wykonaniu i zaakceptowaniu projektu, przystępujemy do realizacji potrzebnych prac przygotowawczych, które poprzedzą właściwy montaż. Czynności te rozłożone są na 3 główne etapy:

  • rozpoznanie warunków wodno-gruntowych na działce – bierzemy pod uwagę nie tylko ukształtowanie terenu, ale również stan obecnych instalacji,
  • wykonanie operatu wodno-prawnego w przypadku odprowadzenia ścieków do odbiornika powierzchniowego lub prowadzenia działalności gospodarczej,
  • zgłoszenie budowy właściwemu organowi terenowemu (Starostwo Powiatowe lub Urząd Miasta).
Oczyszczalnia ścieków - nasza realizacja

Oczyszczalnia ścieków w Białymstoku – nasza realizacja

Pozostałe zasady dotyczące POŚ

Dokładamy wszelkich starań, aby projekt został wykonany w sposób prawidłowy, dzięki czemu korzystanie z Przydomowej Oczyszczalni Ścieków będzie sprawne i bezpieczne. Dlatego też dbamy o zachowanie odpowiednich warunków tlenowych – wykonujemy więc wentylację niską i wysoką, które staną się elementami instalacji. Zwracamy uwagę również na to, aby drenaż nie był posadowiony zbyt głęboko.

Pamiętać należy, że instalacja nie może być montowana na terenach okresowo zalewanych, dlatego kwestię tę dokładnie sprawdzamy jeszcze na etapie projektowym. W ramach montażu instalacji, wykonywana jest także tak zwana niwelacja terenu, która gwarantuje prawidłowy odpływ wód powierzchniowych w kierunku od urządzeń.

Montaż z podłączeniem do budynku mieszkalnego

Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – w trakcie pracy

Nasze usługi mają charakter kompleksowy, dlatego poza montażem wszystkich niezbędnych elementów poza budynkiem mieszkalnym, przeprowadzamy podłączenie oczyszczalni do instalacji domowej. Wszystko to odbywa się przy użyciu odpowiednich materiałów z najlepszych tworzyw.

Zalety przydomowej oczyszczalni ścieków

Wykonanie omawianej instalacji przede wszystkim Państwu się opłaci. Koszt związany z jej eksploatacją jest bowiem dużo mniejszy w porównaniu z tradycyjnymi szambami. W ciągu roku za utrzymanie przydomowej oczyszczalni zapłacicie Państwo mniej więcej 100-200 złotych. Nie jest to jednak jedyna zaleta POŚ. Tego typu instalacje bowiem są również:

  • ekologiczne – ich działanie w żaden sposób nie szkodzi środowisku naturalnemu,
  • niezwykle szczelne – dotyczy to przede wszystkim zbiornika,
  • wygodne w użyciu – ich eksploatacja ogranicza nasz udział do minimum,
  • komfortowe – nie wydzielają bowiem żadnych przykrych zapachów.

Rodzaje POŚ

Przydomowej oczyszczalnie mogą zostać wykonane na kilka różnych sposobów. Ich dobór uzależniony jest od Państwa oczekiwań, a także warunków wodno-gruntowych. Biorąc to pod uwagę, wymieniane są:

Oczyszczalnia drenażowa rozsączająca

Są one wykorzystywane do tak zwanego doczyszczania tlenowego, a także w warunkach bez tlenowych. W takich sytuacjach wykonywany jest tunel rozsączający.

Oczyszczalnia z filtrem piaskowym

tego typu konstrukcja zalecana jest przede wszystkim dla budynków mieszkalnych położonych na terenach charakteryzujących się zabudową rozproszoną. Ze względu na swoją budowę, filtr piaskowy często wykorzystywany jest również jako ozdoba porównywalna z oczkiem wodnym.

Oczyszczalnia gruntowo – roślinna

Inaczej nazywana hydrobotaniczną. Stanowią jeden z najbardziej ekologicznych systemów, gdyż polega na wykorzystaniu roślin (najczęściej trzciny, wikliny, pałki wodnej i sitowia), które pobierają składniki znajdujące się w ściekach.

Oczyszczalnia z osadem czynnym

Oczyszczanie ścieków realizowane jest w zbiornikach zamkniętych, dlatego cały proces nie ma wpływu na otoczenie. Sam zbiornik niewiele zajmuje. Instalacja ta często stosowana jest wraz ze studnią, do której odprowadzana jest oczyszczona ciecz. Istnieje również możliwość wykonania oczyszczalni z odprowadzaniem do rowu lub z wykorzystaniem szamba.

Oczyszczalnia ze złożem biologicznym

Wykonuje się ją z prefabrykatów, dzięki czemu może być wykonana niezależnie od warunków terenowych. Nasze usługi obejmują wykonanie zbiornika wraz z montażem wszelkich elementów

Współpraca z renomowanym producentem oczyszczalni ścieków – firma Sotralentz

Wysoka jakość wykonywanych przez nas usług gwarantowana jest za sprawą współpracy z firmą Sotralentz, która jest uznanym producentem przydomowych oczyszczalni ścieków. W skład produktów oferowanych przez firmę wchodzą oczyszczalnie hybrydowe, konstrukcje z drenażem, zbiorniki na wodę deszczową i komory rozsączające.

Polska firma Sotralentz działa na rynku już przez wiele lat. Jej historia nierozerwalnie związana jest z rozwojem wszelkich technologii związanych z oczyszczaniem ścieków, dlatego jej wyroby stanowią gwarancję jakości.

Cennik i opinie o nas

Nasza firma może pochwalić się ogromną liczbą pozytywnych opinii na temat realizowanych przez nas usług. Publikowane są one na forach internetowych i portalach społecznościowych.

Dbamy o to, abyście Państwo dysponowali pełną wiedzą na temat kosztów związanych z budową przydomowych oczyszczalni ścieków. W naszym cenniku znajdziecie więc wszystkie ceny rozbite na czynniki pierwsze. Jest to gwarancja stałości kosztów.

Realizacje oczyszczalni wykonanych przez nas

Swoje usługi wykonujemy przede wszystkim na terenie miasta Białystok i okolic. W ramach wieloletniej działalności na rynku, mieliśmy możliwość przeprowadzenia wielu prac, nie tylko związanych z przydomowymi oczyszczalniami ścieków.

Wszelkie zdjęcia dokumentujące wykonanie usług znajdujących się w ofercie dostępne są w zakładce „opinie i realizacje”, dostępnej na naszej stronie.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące POŚ

Przygotowanie przydomowej oczyszczalni ścieków to poważne przedsięwzięcie, dlatego nic dziwnego, że wokół niego narosło typu pytań. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na niektóre z nich. Wyjaśniamy między innymi, w jaki sposób wyglądają ustawy, czy możliwe jest złożenie podania o dofinansowania, a także wszelkie sprawy związane chociażby z osadami czy wpływem na środowisko naturalne.

Pytania i odpowiedzi dotyczące przydomowych oczyszczalni scieków
Czy można uzyskać dofinansowanie do POŚ?
Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę?
Przydomowa oczyszczalnia ścieków a plan zagospodarowania przestrzennego?
POŚ a pozwolenie wodnoprawne?
Szambo ekologiczne
Wpływ na środowisko
Wysoki poziom wód gruntowych